Fot. Fotolia

Firmy chcą wydać więcej na podróże biznesowe

przez Think MICE

Jedna trzecia osób odpowiedzialnych za organizację i zarządzanie podróżami biznesowymi (corporate travel buyer) będzie mieć w 2019 r. do dyspozycji większy budżet niż w ubiegłym roku – wynika z ankiety Business Travel Show.

W badaniu, w którym wzięło udział 134 osób, widoczne są też korporacje, które planują zmniejszenie wydatków na wyjazdy – 15% ankietowanych stwierdziło, że będzie mieć do dyspozycji niższy budżet niż w 2018 r. W poprzednim badaniu wykonanym rok wcześniej odsetek ten wynosił 13%. Większość osób – ponad 53% powiedziało, że wydatki na wyjazdy korporacyjne będą takie same jak w zeszłym roku.

14% osób zapowiada redukcję wydatków na noclegi (rok wcześniej 24%). Połowa badanych planuje zarezerwować taką samą liczbę noclegów, a 40% przewiduje zabukowanie większej liczby noclegów.
W badaniu widoczny jest także niewielki wzrost liczby osób, które planują mniejsze wydatki na podróże lotnicze (16% wobec 11% rok wcześniej). Tylko jedna trzecia osób spodziewa się, że będzie mogła zorganizować więcej wyjazdów niż rok wcześniej. W poprzednim badaniu spodziewało się tego 45% ankietowanych.

43% osób obawia się wzrostu kosztów podróży biznesowych, a 45% spodziewa się, że koszty pozostaną takie same jak rok wcześniej.

Źródło: Business Travel Show oprac. ŁK

Leave your comments

Comments

  • Guest - Olga Krzemińska-Zasadzka

    Dobre wieści :-)