fot. Eventex Awards

Eventex: głosowanie rozpoczęte

przez Think MICE

Ponad 500 realizacji eventowych pochodzących z 50 krajów, z sześciu kontynentów na całym świecie zostało zgłoszonych do tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Eventex (9th Global Eventex Awards). Głosowanie na najlepsze projekty odbywa się w dniach od 5 do 16 stycznia. 

Nabór projektów do konkursu trwał do 30 grudnia ub.r. W zależności od rodzaju wydarzenia, mogły być one zgłaszane w pięciu głównych grupach (Eventy, Agencje i Zespoły, Technologie, Dostawcy, Destynacje i Obiekty), które podzielono na ponad 80 mniejszych kategorii. Zgłaszając event do jakiejkolwiek z nich, wydarzenie automatycznie bierze udział w głosowaniu w dwóch podstawowych kategoriach – Grand Prix – Best Event oraz People's choice Event. Wszystkie projekty oceniane są przez 50 osobowe, międzynarodowe jury, wybierane przez organizatorów i składające się z ekspertów i profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży eventowej – m.in. szefów stowarzyszeń, przedstawicieli biur convention, dziennikarzy etc. Jedną z takich osób jest Anna Górska, business development director w Expo XXI Warszawa i prezes Oddziału Europy Centralnej ICCA w latach 2012-2018, która będzie oceniała 37 projektów z grupy „Eventy”. – Udział w międzynarodowych konkursach to wyjątkowa okazja, aby zwiększyć swój globalny i lokalny zasięg. Zgłaszając swoje projekty, pokazujemy, że jesteśmy dumni ze swojej pracy i swojego zespołu. Nagrody Eventex to bardzo dobry sposób na zaimponowanie obecnym klientom i przyciągnięcie wielu nowych – mówi Anna Górska.

Zarówno w ubiegłym, jak i w tym roku ogłoszenie zwycięzców będzie miało formę transmisji online. Organizatorzy liczą, że dzięki temu dotrą do większej liczby odbiorców. W 2018 r. uroczystość rozdania nagród dotarła do ponad 15 tys. profesjonalistów z branży eventowej, gromadząc rekordową publiczność ponad 6,5 tys. osób. Po ceremonii online wszystkie zgłoszenia zostaną upublicznione wraz z głosami i komentarzami każdego z członków jury. W ten sposób organizatorzy zapewniają 100 proc. transparentności.

Eventex to międzynarodowy konkurs, oceniający najlepsze, światowe realizacje eventowe. Do tej pory, przez 9 lat trwania, do Eventex zostało zgłoszonych 1,3 tys. projektów eventowych, zrealizowanych przez 650 firm, pochodzących z 85 krajów. W ubiegłorocznej edycji laureatami zostały trzy agencje z Polski: Creative Pro Group, Horeca Group oraz Mea Group. Ogłoszenie wyników 9. edycji nastąpi 26 marca br. 

Źródło: Anna Górska, oprac. MK

Leave your comments

Comments

  • No comments found