Fot. Materiały prasowe

Aleksandra Iwanowska z hotelu Sofitel Grand Sopot Recepcjonistą Roku 2018

przez Think MICE

Aleksandra Iwanowska z hotelu Sofitel Grand Sopot zwyciężyła w konkursie „Recepcjonista Roku 2018” organizowanym przez A.I.C.R. Polska – Międzynarodowe Hotelowe Stowarzyszenie Zastępców Dyrektorów i Kierowników Recepcji Hoteli Luksusowych. Laureatka będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym finale, który odbędzie się w Londynie w styczniu przyszłego roku.

Aleksandra Iwanowska jest absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach geografia oraz turystyka i rekreacja. Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała jako stewardessa na pokładach samolotów linii lotniczej Enter Air. Przygodę z hotelarstwem rozpoczęła w 2015 r. Dziś jest recepcjonistką w Sofitel Grand Sopot, hotelu należącym do Grupy Orbis.

Konkurs „Recepcjonista Roku 2018” składał się z trzech części. Pierwszą z nich był test pisemny z ogólnej wiedzy hotelarskiej i związanych z nią podstawowych pojęć finansowych. Część druga i trzecia to anglojęzyczna rozmowa z komisją oraz tzw. roleplay. Na tym etapie zadano dwa pytania: dlaczego to właśnie kandydat powinien wygrać konkurs, co kandydat ma do zaproponowania jury w Londynie i czym mógłby się podzielić z koleżankami i kolegami z pracy po powrocie z Wielkiej Brytanii. – Odpowiadając na drugie pytanie musiałam wcielić się w rolę dyrektora hotelu i udzielić informacji o tym, co bym zrobiła aby podnieść poziom satysfakcji gości, zwiększyć przychód hotelu i zmniejszyć koszty. Odgrywana scenka polegała na pełnym zameldowaniu gościa z uwzględnieniem umiejętności upsellingu oraz indywidualnych preferencji gościa przy jednoczesnym rozwiązaniu problemu i uspokojeniu drugiego gościa, zdenerwowanego niedostarczeniem bagażu do pokoju. Największym wyzwaniem było dla mnie wcielenie się w rolę dyrektora hotelu i znalezienie najbardziej trafnych rozwiązań – powiedziała Aleksandra Iwanowska.

Wygrana Aleksandry Iwanowskiej jest drugim sukcesem hotelu Sofitel Grand Sopot w tym konkursie. W ubiegłorocznej edycji pierwszą nagrodę otrzymała Aleksandra Hinz, obecnie kierowniczka zmiany w tym hotelu.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK

Leave your comments

Comments

  • No comments found