Fot. Materiały prasowe

IHG wzmacnia obecność w Polsce dzięki współpracy z Marvipol Development

przez Think MICE

IHG (InterContinental Hotels Group) oraz Marvipol Development nawiązały współpracę (pierwszy raz w historii obu firm), której efektem ma być powstanie w Gdańsku 346-pokojowego hotelu pod dwiema markami: Holiday Inn Express i Staybridge Suites.

Obiekt powstanie na zasadzie franczyzy i będzie to drugi dwumarkowy kompleks IHG w Polsce — w zeszłym roku firma zapowiedziała otwarcie swojego największego hotelu w Polsce, 430 pokojowego Crowne Plaza i Holiday Inn Express w Warszawie.

Nowy hotel będzie mieć dogodną lokalizację — zaledwie 1,9 km od dworca kolejowego Gdańsk Wrzeszcz i 10,7 km od Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy — w centrum Oliwy, tętniącej życiem dzielnicy biznesowej o największej powierzchni biurowej w Gdańsku. Około 70 proc. przestrzeni biurowej Trójmiasta przypada na Gdańsk (ponad 438 800 mkw.), a wkrótce przybędzie jeszcze 140 000 mkw. Blisko stąd także do popularnego wśród turystów Sopotu.

210-pokojowy Holiday Inn Express będzie się znajdować na piętrach od drugiego do szóstego. Będzie to pierwszy w Polsce Holiday Inn Express o markowym wystroju Next Generation, który łączy domowe wygody z pomysłowymi rozwiązaniami, takimi jak dźwiękochłonne wezgłowia, porty USB przy łóżkach czy elastyczne miejsca do pracy w pokoju. Hotel ten będzie punktem odniesienia dla przyszłych właścicieli, deweloperów, inwestorów, firm budowlanych i dostawców hoteli Holiday Inn Express.

136-pokojowy Staybridge Suites będzie zajmować piętra od siódmego do dziesiątego. Ta marka hotelu na dłuższy pobyt oferuje przestronne pokoje typu studio oraz apartamenty jedno- i dwupokojowe zapewniające domową atmosferę podczas dłuższego pobytu.

Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju IHG w Polsce powiedział: — Bardzo się cieszymy z planowanego otwarcia hotelu pod dwiema markami IHG w Gdańsku. Jest to miasto popularne wśród gości biznesowych i turystów, a nasze marki Staybridge Suites i Holiday Inn Express oferują im doskonale dopasowane opcje dłuższego lub krótszego pobytu służbowego, podczas przeprowadzki czy w ramach urlopu.

Mariusz Poławski, wiceprezes Marvipol Development powiedział: — Bardzo się cieszymy z nawiązania po raz pierwszy współpracy z IHG i planów budowy tego dwumarkowego hotelu. Holiday Inn Express i Staybridge Suites to cieszące się zaufaniem hotelowe marki i naszym zdaniem zaspokoją one najlepiej rosnące zapotrzebowanie w tej lokalizacji. Jesteśmy gotowi do wspólnej pracy nad pomyślną realizacją tej inwestycji.

Wg stanu na 30 czerwca br. IHG miało w Polsce 10 otwartych hoteli (1715 pokoi) oraz 14 planowanych (2514 pokoi).

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found