Fot. Jacek Słowik/THINK MICE

Cały świat w jednym miejscu znamy program World Travel Show

przez Think MICE

Ponad 100 najbardziej znanych podróżników, 800 wystawców z pięciu kontynentów w pięciu salach wystawienniczych. Do tego wodny tor do skimboardu i SUP-a, ścianki wspinaczkowe i atrakcje przywiezione z najdalszych zakątków globu. Tak przedstawia się program tegorocznej edycji World Travel Show.

– Zimą zamierzam dużo podróżować, szukać miejsc gdzie będę mógł jeździć na nartach i skakać z klifów. Na pewno na mojej trasie pojawią się Stany Zjednoczone i Japonia – zdradził podczas spotkania prasowego poświęconego tegorocznej edycji World Travel Show Andrzej Bargiel, który blisko dwa miesiące temu jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach z K2.

Po powrocie do kraju będzie jednym z gości na World Travel Show, gdzie w trakcie spotkań i prelekcji zamierza podzielić się z uczestnikami targów swoimi podróżniczymi doświadczeniami – podobnie jak ponad stu innych znanych podróżników i blogerów podróżniczych. Obok Bargiela pojawią się m.in Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski, Nela Mała Reporterka czy Michał Pater, autor vloga „Autostopem na koniec świata‟ a także Kaja Kraska, która prowadzi kanał na Youtube pod nazwą „Globstory‟ i od czterech lat przemierza samotnie świat. Jedną z najjaśniej świecących gwiazd podróżniczego świata będzie też Aleksander Doba, który kajakiem pokonywał Atlantyk na trasie z Europy do USA i z Afryki do Ameryki Południowej.

To nie wszystkie atrakcje jakie czekają na gości, którzy odwiedzą targi. Na nadchodzącej, trzeciej edycji, która rozpocznie się 19 i potrwa do 21 października, tradycyjnie znajdą się trzy salony rozmieszczone na pięciu halach wystawienniczych. Pierwszym z nich będzie ten pokazujący turystykę krajową i zagraniczną, kolejny to „Camper & Caravan‟ zaś w trzecim salonie zaprezentuje się Warszawski Salon Jachtowy.

7 cudów Polski na 100-lecie niepodległości

Wiele miejsca na targach zostanie poświęcone Afryce, Stanom Zjednoczonym oraz Polsce.

W strefie afrykańskiej swoje stanowiska zaprezentują licznie kraje z tego kontynentu: RPA, Ghana, Sudan, Seszele, Kenia, Madagaskar, Zanzibar, Tanzania i Rwanda. Pojawią się przedstawicielstwa biur podróży, hoteli, przewoźnicy, centra rozrywki czy stowarzyszenia turystyczne. Wszystko po to, aby goście odwiedzający targi mogli jak najlepiej poznać dany region i zdobyć niezbędną wiedzę do zaplanowania podróży. 

Podobnie sytuacja wyglądać będzie w przypadku Stanów Zjednoczonych. Ambasada USA w Polsce została w tym roku partnerem World Travel Show, a co za tym idzie – przygotuje specjalne atrakcje i z pewnością będzie mocno widoczna na terenie Ptak Warsaw Expo. Warto też dodać, że jednym z gości specjalnych, który już ogłosił swoje plany podróży do Ameryki Północnej jest Aleksander Doba. – Obiecałem żonie, że po powrocie z mojej ostatniej wyprawy kajakowej, naszą kolejną podróżą będzie ta do Stanów Zjednoczonych Ameryki – ale już bez kajaka i obciążenia tak poważną wyprawą. Chcemy pojechać tam czysto turystycznie i zwiedzać. To piękny kraj i wiele jest tam do zobaczenia – wyjaśniał.

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w programie znalazł się też wybór siedmiu cudów Polski.

Turystyka na łonie natury
Dodatkowymi atrakcjami targów mają też być te zachęcające do aktywności. Będzie więc można rozsiąść się na plaży, spróbować swoich sił na specjalnym wodnym torze do skimboardu czy popływać na SUP-ie. Do dyspozycji gości oddana zostanie także m.in. ścianka wspinaczkowa oraz strefa ski & outdoor, która będzie częścią salonu Camper & Caravan. Tam również pojawić się ma bogata oferta kamperów, przyczep kempingowych, domków mobilnych i nowości ze świata sprzętu kempingowego i turystycznego. W tym roku wydarzeniu towarzyszyć ma również zlot caravaningowy z udziałem załóg z całej Europy.

Z kolei w ramach Warszawskiego Salonu Jachtowego goście zaznajomią się ze wszystkim, co pozwala na unoszenie się na wodzie, żeglowanie, pływanie czy wiosłowanie. Tegoroczna oferta wystawowa zapowiada się bogato i różnorodnie. Znalazł się w niej przekrój wodnych środków transportu: od jachtów, łodzi sportowych czy motorówek po kajaki, skutery a nawet rowery wodne, łodzie wędkarskie i tzw. houseboaty. Nie zabraknie też nowości dotyczących wyposażenia dedykowanego wodnym podróżom.

Magazyn THINK MICE jest partnerem medialnym wydarzenia tegorocznej edycji World Travel Show. Patronujemy również konferencji Event Biznes, która będzie jednym z wydarzeń odbywających się w trakcie imprezy.

World Travel Show odbędą się w dniach 19-21 października w Centrum Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

Bilety dostępne są za pośrednictwem serwisu ebilet.pl lub w dniu rozpoczęcia wydarzenia w kasach Ptak Warsaw Expo.

Jacek Słowik

  • World-Travel-Show-konferencja-1
  • World-Travel-Show-konferencja-2
  • World-Travel-Show-konferencja-3
  • World-Travel-Show-konferencja-4
  • World-Travel-Show-konferencja-5
  • World-Travel-Show-konferencja-6

Simple Image Gallery Extended

 

 

 

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found