Fot. Materiały prasowe

Hotelarze rywalizowali w regatach na jeziorze Mikołajskim

przez Think MICE

W pierwszych dniach września na wodach jeziora Mikołajskiego odbyły się już po raz XV Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Hotelarzy. O miejsca na podium walczyło kilkanaście załóg reprezentujących hotele i firmy z branży HoReCa. Laury można było uzyskać w kategorii hoteli Harmony Polish Hotels oraz w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo dzięki partnerstwu Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, do zdobycia był również Puchar IGHP.

Harmony Polish Hotels reprezentowane były przez przedstawicieli takich hoteli, jak: Zamek Ryn z Rynu, Warszawa z Augustowa, Pugetów z Krakowa, Akwawit z Leszna oraz gospodarza imprezy –Amax z Mikołajek. O najwyższe lokaty poza hotelami członkowskimi walczyły również: wystawiający dwie załogi hotel Robert’s Port ze Starych Sadów, wystawiający trzy załogi Dobry Hotel, Profitroom, Klub Mila Akademia Kusznierewicza oraz Bartbo (tradycyjnie na lądzie czekały na uczestników atrakcje zorganizowane przez Bartbo – tym razem wirtualna rzeczywistość).

W eliminacjach rozegrano po trzy wyścigi w dwóch grupach, z których do finału zakwalifikowało się siedem najszybszych ekip. W finale rozegrane zostały trzy wyścigi, wyłaniające załogi, które stanęły na podium. W klasyfikacji generalnej najszybsza okazała się załoga nr 2 reprezentująca Hotel Robert’s Port, tuż za nimi uplasowała się drużyna Bartbo, trzecie miejsce zajęła załoga nr 1 z Hotelu Robert’s Port.

W tzw. patronackiej klasyfikacji regat, czyli hoteli zrzeszonych, triumfowała załoga hotelu Zamek Ryn a drugie i trzecie miejsce zajęły załogi Hotelu Amax. Puchar IGHP trafił do załogi nr 2 z hotelu Robert’s Port.    

Podczas wieczornej gali odbyła się uroczysta dekoracja najlepszych ekip. Puchary oraz dyplomy wręczyli Krzysztof Jędrocha – prezes zarządu Fundacji Polish Prestige Hotels, Marcin Jastrzębski – dyrektor hotelu Amax, Marcin Mączyński – sekretarz generalny IGHP oraz Marcin Wilczyński – kierownik ds. sprzedaży hotelu Amax.
Dodatkowym wyróżnieniem dla zwycięzców były nagrody i upominki ufundowane przez sponsorów oraz partnerów imprezy.
Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Szczególne podziękowania organizatorzy składają partnerom i sponsorom (Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, ECOLAB, Akademia Kusznierewicza Klub Mila Kamień, Kompania Piwowarska Centrum Wina) oraz patronom medialnym (funkcję tę pełniły: Przegląd Gastronomiczny, Event Management Polska, Hotelarz, MeetingPlanner.pl i Papaja.pl). .   

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos

Leave your comments

Comments

  • No comments found