Fot. Materiały prasowe

VES i #robiewideło z własną instalacją podczas Bella Skyway Festival

przez Think MICE

„I <3 Toruń” to multimedialna instalacja o blisko 18 metrowej podstawie, którą można było oglądać w dniach 21-26 sierpnia w pobliżu Muzeum Etnograficznego w Toruniu, stanowiąc symboliczny element 10. edycji Bella Skyway Festival.

Napis został zbudowany z paneli diodowych P5 w nietypowych kształtach, które  pozwoliły uzyskać jednorodną powierzchnię LED w formie liter i figur, na której wyświetlane były specjalnie przygotowane grafiki i animacje. 
Instalacje „I <3 …” pojawiają się w wielu polskich, jak i zagranicznych, miastach stanowiąc jednocześnie promocję regionu, miejsce spotkań, jak również atrakcję  dla turystów i mieszkańców. W Toruniu podczas Bella Skyway Festival napis ten wykonany został w technologii multimedialnej dając uczestnikom wydarzenia możliwość podziwiania różnorodnych, zmieniających charakter napisu, grafik.Projekt powstał przy współpracy VES i #robiewideło, a jego autorką jest Iwona Czarnata – dyrektor zarządzający VES sp. z o.o. Bella Skyway Festival to wzbogacenie krajobrazu kulturalnego Torunia o kolejne wydarzenie o europejskim charakterze – niecodzienne, unikatowe, dające nowe życie w starym murom miasta. Festiwal organizowany jest w Toruniu nieprzerwanie od 2009 r., jego początki wiążą się ze staraniami miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. Program wydarzenia opiera się na trzech filarach: nauka, sztuka, ludzie. Sztuka i nauka oraz silny wymiar społeczny to aspekty, które od zawsze przenikały się i uzupełniały w Toruniu. Dzięki temu ma on niezwykły charakter – jest bogaty w idee i wartości humanizmu. Bella Skyway Festival to odzwierciedlenie duszy Torunia.

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos

Leave your comments

Comments

  • No comments found