GREEN EVENTS - Wrocław

przez Think MICE

Rozwijająca się branża spotkań na świecie z coraz większym zainteresowaniem przygląda się wprowadzonym zielonym rozwiązaniom, a także zwraca uwagę na podejmowane w tym kierunku kroki przez obiekty, PCO, agencje eventowe, czy catering i dostawców usług. Obserwując te trendy, które przeistaczają się w realne potrzeby, stworzyłyśmy dokument, który jest zbiorem dobrych praktyk w wybranych obiektach konferencyjno-kongresowych oraz hotelowych we Wrocławiu.

PLL LOT polecą do Arabii Saudyjskiej 

przez Think MICE

Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT) zapowiedziały uruchomienie bezpośredniego połączenia do Rijadu. Sprzedaż biletów ruszyła 6 grudnia, a pierwszy rejs zaplanowano na 4 czerwca 2024 roku.

Grupa Accor otworzyła pierwszy hotel w Kosowie 

przez Think MICE

Mercure otworzył swój pierwszy obiekt na terenie Kosowa. Nowo wybudowany Mercure Prishtina City to miejski hotel, łączący standardy międzynarodowego hotelarstwa z elementami kultury kosowskiej. 

Wystawa Alicji Stańskiej w Hotelu Bellotto

przez Think MICE

W Hotelu Bellotto odbyła się wystawa Alicji Stańskiej, jednej z najbardziej znanych artystek haftu haute couture. Była to pierwsza międzynarodowa ekspozycja tej artystki w Polsce.

ClickMeeting: dwubiegunowa sytuacja finansowa branży MICE

przez Think MICE

Dun & Bradstreet Poland na zlecenie ClickMeeting przeprowadziło analizę, z której wynika, że 40 proc. przedsiębiorstw związanych z eventami, wystawami oraz kongresami znajduje się w dobrej kondycji finansowej. Niestety podobny odsetek firm radzi sobie słabo. Jednocześnie 12,4 proc. firm ma wyjątkowo złą sytuację finansową, a zaledwie 7,5 proc. pozostaje w bardzo dobrej kondycji.

W Szklarskiej Porębie odbył się 14. Zimowy Zjazd Polskiej Izby Targowej

przez Think MICE

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia w Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie odbywał się 14. Zimowy Zjazd Polskiej Izby Przemysłu Targowego (PIPT). Spotkanie było okazją do dyskusji na tematy ważne dla branży, ale przede wszystkim do świętowania 30-lecia polskiego samorządu targowego.