Fot. Materiały prasowe

Pokemony w Warszawie

przez Think MICE

Dzięki zaangażowaniu Warszawskiej Organizacji Turystycznej (WOT) do stolicy zawita jedno z największych wydarzeń w świecie gier mobilnych. 17 lipca br. w Warszawie odbędzie się Pokemon GO Fest 2021 – City Activation.

Warszawa jest jednym z 22 miast na świecie, w których Niantic, właściciel tej najpopularniejszej gry mobilnej, zdecydował się zorganizować wiele dodatkowych atrakcji w przestrzeni miejskiej dla graczy. Aktywacja miejska polega na przemieszczaniu się i eksploracji miasta przez osoby grające w Pokemon GO na swoich smartfonach. W aplikacji opartej na formule AR (augmented reality – rozszerzonej rzeczywistości) gracze będą mieli do wykonania różne zadania. Pojawią się też specjalne postaci z gry, które będzie można odkryć w mieście.

Liczba graczy Pokemon GO na całym świecie sięga wielu milionów, przeciętny użytkownik gier AR ma 22-35 lat, a na swoje hobby, w tym związane z nim podróże, wydaje znaczne sumy pieniędzy. Warszawa jest jedynym miastem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w którym odbędzie się event Pokemon GO Fest 2021 – City Activation. Impreza gościć będzie jeszcze m.in. w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, USA i Australii.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK