Fot. Materiały prasowe/ Lotnisko Chopina w Warszawie

Lotnisko Chopina dołączyło do Warszawskiej Organizacji Turystycznej

przez Think MICE

Lotnisko Chopina dołączyło do grona członków Warszawskiej Organizacji Turystycznej (WOT). Celem przyświecającym współpracy jest podjęcie aktywnych działań na rzecz rozwoju turystyki i promocji miasta.

Chodzi o wzmocnienie wizerunku Warszawy jako nowoczesnej i atrakcyjnej marki turystycznej i konferencyjnej oraz atrakcyjnego miejsca dla zagranicznych gości, a przy tym ukazanie szerokiej oferty stołecznego portu. Zapowiadanych jest wiele projektów nastawionych na stopniową odbudowę rynku przyjazdowego.

– W 2019 r. Lotnisko Chopina obsłużyło prawie 40 proc. wszystkich pasażerów ruchu lotniczego, co czyni nas niekwestionowanym liderem branży lotniczej i istotnym elementem turystyki w Polsce. Cieszymy się, że swoimi działaniami możemy wspierać rozwój miasta, do którego chcą przyjeżdżać turyści z całej Europy i świata. Dlatego otwieramy się na współpracę z WOT, która będzie korzystna dla obu stron. Działając na rzecz promocji Warszawy, PPL chce jeszcze mocniej promować polską gospodarkę – powiedział Piotr Rudzki, rzecznik Lotnika Chopina.

Połączenie sił i partnerskie działania mają dać szansę na wzmocnienie pozycji polskiej stolicy na arenie międzynarodowej. Warszawa ma silną markę miasta biznesowego, ale jest też atrakcyjna dla gości indywidualnych.

– O wspólnych projektach z lotniskiem myśleliśmy od dawna. Można powiedzieć, że jeśli wśród członków WOT brakowało jakiegoś dużego gracza, to było nim właśnie Lotnisko Chopina. Już wstępne rozmowy pokazują, że mamy dużo pomysłów i ciekawie się wzajemnie inspirujemy. Jednym z naszych wspólnych priorytetów jest sprawienie, aby niepowtarzalne, turystyczne doświadczenie Warszawy zaczynało się już na lotnisku. Przystąpienie Lotniska Chopina do WOT to zapowiedź wymiernych korzyści dla obu podmiotów oraz dla samej Warszawy – powiedziała Barbara Tutak, prezes WOT.
Do WOT przynależy 115 członków – są wśród nich największe sieci hotelowe, instytucje kultury, przedstawiciele gastronomii, turystyki przyjazdowej, profesjonalni organizatorzy konferencji i kongresów oraz spółki miejskie.

Lotnisko Chopina to z kolei największy port lotniczy w Polsce, generujący największy ruch pasażerski w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej. W sezonie „Lato 2021” lotnisko zaoferuje ponad 100 połączeń regularnych i ponad 50 czarterowych.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK