Wydanie czerwiec 2024

przez Think MICE

Polecamy czerwcowe wydanie THINK MICE

Przed Wami czerwcowy numer THINK MICE. Jak co miesiąc znajdziecie w nim całą masę branżowych tematów i inspiracji. Poniżej krótkie streszczenie tego, o czym piszemy tym razem. Polecamy!

Zaczynamy bardzo konkretnie. W dziale THINK EVENT przyglądamy się bowiem temu jak wygląda obraz dzisiejszego rynku MICE i co może wpłynąć na jego kształt w najbliższej przyszłości. To pokłosie prowadzonej przez nas debaty, która odbyła się podczas branżowej konferencji zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. W kontekście współczesnych wyzwań społeczno-gospodarczych to temat, o którym po prostu trzeba rozmawiać.

Równie ważne wątki pojawiają się w dziale WARSZTAT. Tym razem Aneta Radzimirska, założycielka Idea Productions Poland/Idea Creative Group bierze na tapet największe wyzwania, które pojawiają się we współpracy pomiędzy agencją eventową, a klientem. Przeczytajcie które z nich są najtrudniejsze, a przede wszystkim dowiedzcie się jakie sprawdzone sposoby warto wykorzystać, aby sprawnie rozwiązywać potencjalne problemy.  

Niejeden problem musiał z pewnością rozwiązać bohater naszej SYLWETKI. W tym miesiącu przybliżamy Wam postać Lucasa Leandro Margulisa, kanadyjskiego pioniera w dziedzinie wprowadzenia do wydarzeń biznesowych i środowiska hotelarskiego cateringu… z konopiami indyjskimi. Brzmi intrygująco? Dodamy tylko, że Lukas oprócz prowadzenia własnych biznesów (PURE Entertainment & Audio/Visual, High Bar Hospitality & Event Group oraz Lucreative) wspomaga też inne firmy, jest DJ-em, a nawet projektował ubrania!

THINK DESTINATION to podróż na Cypr. Z tekstu napisanego na podstawie wyjazdu zorganizowanego przez One Event Greece & Cyprus (przy współpracy z Travel Mind) dowiecie się czym ten kraj zachwyca turystów biznesowych i jakie programy dla grup warto tam przygotować. Bo chociaż na Cypr przyjeżdża się dla wspaniałych krajobrazów i wyspiarskiej atmosfery, jest destynacją która ma do zaoferowana znacznie więcej niż tylko plaże czy szmaragdowe wody Morza Śródziemnego.

Sporo do zaoferowania ma również chorwacki Szybenik. Tym którzy zdecydują się wybrać to miejsce polecamy infrastrukturę należącą do Amadria Park. W dziale THINK VENUE przybliżamy obiekty tej grupy, do których należą nie tylko świetnie wyposażone hotele, ale również centrum konferencyjne, unikalne venues czy klub plażowy. Lunch biznesowy na trawie, wśród gajów oliwnych w dalmatyńskiej wiosce etno? A może kolacja networkingowa na wyczarterowanym, luksusowym jachcie zacumowanym przy plaży Royal Beach? To tylko niektóre z atrakcji dla gości MICE, które z łatwością można tam przygotować. Inspiracji jest znacznie więcej.

Wreszcie dział TECHNOLOGIE, a w nim sporo wiedzy o tym jak sztuczna inteligencja (AI) wpływa na świat HR. Reguły gry wyraźnie się zmieniają, a potrzeba adaptacji wydaje się niezbędna. Także w branży MICE. Szczegółowo wyjaśnia to Monika Dymacz, chief experience officer w Catalyst Poland.

(Prawie) na koniec jeszcze RAPORT, a w nim wielki sukces Polski w najnowszym rankingu International Congress and Convention Association (ICCA). W tegorocznej edycji nasz kraj uplasował się na najlepszym w historii – 17 miejscu – w rankingu krajów i miast najchętniej wybieranych przez organizatorów międzynarodowych imprez stowarzyszeniowych. Ciekawych danych – dotyczących całego świata – jest tam zresztą dużo więcej. Warto się z nimi zapoznać.  

Jak zawsze przypominamy również o stałych rubrykach. Mowa o najnowszych NEWSach, tekście BLOGERSKIM, napisanym dla Was przez Jarosława Marciuka (Poland Convention Bureau POT) oraz SONDZIE i dziale PRAWO, tworzonym przez ekspertów z firmy prawniczej SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk.

Nie brakuje też raportu z tegorocznych targów IMEX, które w połowie maja odbywały się we Frankfurcie nad Menem oraz relacji z wyjazdu studyjnego dzięki któremu krajowi i zagraniczni dziennikarze mieli okazję przekonać się, jak różnorodne jest województwo śląskie i jego industrialno-krajobrazowe kontrasty. Nie zapomnieliśmy też o dokumentacji fotograficznej z innych ważnych imprez branżowych.

>> Zobacz zapowiedź czerwcowego wydania 2024

Uwaga! W tym miejscu udostępniamy jedynie fragmenty naszej gazety.

Cały magazyn dostępny jest w prenumeracie – tradycyjnej lub elektronicznej

Zamów prenumeratę

MK