Wydanie listopad 2023

przez Think MICE

Ukazał się listopadowy numer THINK MICE

Jak zdrowy styl życia wpływa na eventy? Co nowego dla organizatorów MICE oferują azjatyckie destynacje? O czym w ostatnich tygodniach rozmawiano na najważniejszych imprezach i targach branżowych? To tylko niektóre z listy tematów poruszanych w najnowszym wydaniu THINK MICE. Do tego oczywiście garść konkretnych danych z raportów, masa newsów i inspiracji. Polecamy!

Dobre samopoczucie uczestników jest priorytetem dla każdego organizatora wydarzeń. Ale nawet perfekcyjne przygotowanie spotkania i wachlarz dodatkowych atrakcji mogą już nie wystarczyć, aby w pełni osiągnąć ten cel. Coraz częściej eventy muszą być przede wszystkim zdrowe. Zarówno jeżeli chodzi o realizowany w ich trakcie program, ale też m.in. serwowany catering, a nawet… wystrój wnętrz. O tym jak zdrowy styl życia wpływa na wydarzenia i jak organizować zdrowe spotkania dowiecie się z działu THINK EVENT.

Wszystkim zainteresowanym organizacją programów MICE w Azji polecamy natomiast dział THINK DESTINATION. Piszemy w nim o najciekawszych inicjatywach i nowościach, którymi mogą pochwalić się tamtejsze destynacje. Filipiny, Indonezja, Japonia, Tajlandia, Tajwan, Hongkong, Makau, a może Seul? Wybór jest szeroki, a informacje dosłownie z pierwszej ręki – zebrane podczas niedawnych targów Incentive Travel & Conventions, Meetings Asia (IT&CM Asia) w Bangkoku.

Listopadowe wydanie, to także THINK VENUE, a tam dokładne przedstawienie tego, jak do współczesnych realiów i potrzeb klientów (gości biznesowych, ale nie tylko) swoją ofertę dostosowuje należąca do Accor marka Novotel (w tym jej flagowe MICE-owe obiekty w Polsce: Novotel Warszawa Centrum, Novotel Gdansk Marina, Novotel Katowice Centrum) oraz prezentacja położonej w Warszawie unikalnej przestrzeni eventowej, która zachwyci nawet najbardziej wymagających organizatorów wydarzeń. Mowa o Hotelu Bellotto, który idealnie łączy piękno XVI-wiecznej architektury z nowoczesnymi rozwiązaniami i sztuką.

A skoro o emocjach mowa… Pokazywanie świata, właśnie poprzez emocje, doświadczanie i spotkania z wyjątkowymi ludźmi – to dewiza Majki Szury, bohaterki naszej Sylwetki, założycielki i współwłaścicielki Polka Travel, a od niedawna także WOW land. Firma, którą prowadzi razem z Grażyną Woźniczką, stawia na przybliżanie unikalnych atrakcji odwiedzanych miejsc. W jaki sposób tworzyć takie oryginalne programy i skąd czerpać inspiracje? Poznając historię Majki Szury z pewnością znajdziecie odpowiedzi nie tylko na te pytania.   

Prawie na koniec nie sposób nie wspomnieć o dziale RAPORT. Przyglądamy się w nim opracowanej przez Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej (PCB POT) kolejnej edycji raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2023”, który stanowi podsumowanie osiągnięć krajowej branży spotkań w 2022 roku.

Dużym osiągnięciem była też bez wątpienia zakończona sukcesem kolejna, druga edycja międzynarodowego wydarzenia Spotlight on Poland, będącego wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP) oraz Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) wraz z Poland Convention Bureau (PCB POT). W październiku zagraniczni hosted buyersi i przedstawiciele polskiej branży MICE spotkali się na konferencji w Krakowie, po której mieli okazję poznać ofertę turystyczną Małopolski i Śląska. Z działu WYDARZENIA dowiecie się jak dokładnie przebiegała ta impreza.

Przypominamy również o stałych rubrykach. Mowa o najnowszych NEWSach, tekstach BLOGERSKICH autorstwa Corbina Balla (Corbin Ball Associates) i Jarosława Marciuka (Poland Convention Bureau POT) oraz dziale PRAWO, przygotowywanym przez ekspertów z firmy prawniczej SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk (SKP).

Najnowszy numer to także relacje fotograficzne z najważniejszych imprez branżowych oraz podsumowanie tegorocznych targów IMEX America w Las Vegas. Jak podkreślają ich organizatorzy, sukces 12. edycji – która pobiła rekord frekwencyjny – potwierdza dynamiczny rozwój branży MICE praktycznie we wszystkich obejmowanych przez nią obszarach.    

>> Zobacz zapowiedź listopadowego wydania 2023
Uwaga! W tym miejscu udostępniamy jedynie fragmenty naszej gazety.

Cały magazyn dostępny jest w prenumeracie – tradycyjnej lub elektronicznej

Zamów prenumeratę

MK