Andrzej Hulewicz

Wiceprezes Mazurkas Travel Poland, jednej z największych firm turystycznych w Polsce. Przez wielu uważany jest za prekursora i ikonę branży spotkań w naszym kraju.

Ukończył studia na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, pracował w charakterze pilota w Biurze Podróży „Orbis”, na początku lat 90. założył firmę Mazurkas Travel, której działalność początkowo koncentrowała się na sprzedaży wycieczek lokalnych oraz wyjazdów na koncerty chopinowskie.

Przez lata firma rozszerzała działalność, zaś kolejnym krokiem w jej rozwoju było powstanie Mazurkas Travel Transport. Lata 1996-1999 to otwarcie Biura Kongresów i Konferencji oraz Mazurkas DMC Poland. Ważna datą w historii Mazurkasa był rok 2001, w którym otwarto Hotel Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Rok 2007 z kolei data uruchomienia Centrum Konferencyjnego MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel.

W 2010 r. Andrzej Hulewicz został odznaczony Odznaką Honorową Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla Turystyki”, zaś w 2014 r.  - Odznaką Honorową Ministra Kultury „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Wśród swoich sukcesów Mazurkas wymienia m.in. organizację kongresu EOS 2014 (ponad 2, tys. delegatów), Euromat 2015, IPSA 2016, obsługę cyklu spotkań dla Ministerstwa Nauki w ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, obsługę cateringowa spotkań dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych także w ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

W 2016 r. Biuro Podróży Mazurkas Travel otrzymało od Głównego Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza  status  Głównego Partnera Światowych Dni Młodzieży, w trakcie których zorganizowało pobyt dla przeszło 10 tys. pielgrzymów z całego świata.