Fot. H. Kristiansson/ESL

ARAM dla Intel Extreme Masters

przez Think MICE

Firma ARAM kolejny rok z rzędu była odpowiedzialna z projekt scen oraz kompleksową produkcję techniczną i scenograficzną turnieju Intel Extreme Masters.

To wydarzenie odbywające się w Katowicach, które śledzą miliony kibiców na całym świecie, gromadząc się na trybunach i przed monitorami. W tym roku ARAM oprócz projektu i budowy gigantycznej multimedialnej sceny zaprojektował i wybudował trzy mniejsze sceny na IEM EXPO, wraz ze studiami telewizyjnymi na potrzeby relacji, a także dostarczył sprzęt i konstrukcje do blisko 10 stoisk.

– Corocznie na IEM podnosimy poprzeczkę, staramy się aby scena zaskakiwała, była jeszcze ciekawsza i jeszcze bardziej zapierała dech w piersiach. Wydaje się, że i w tym roku nam się to udało, zebraliśmy ogromną ilość gratulacji oraz słów uznania od bardzo wielu osób tak z branży e-sportowej jak i estradowej z Polski i zza granicy – mówi Michał Mrzygłocki, COO w  ARAM

Rafał Mrzygłocki, CEO firmy ARAM dodaje: – Nasza rola znacznie wykracza poza dostarczenie sprzętu, praca w modelu „od projektu do efektu” wymaga znacznego zaangażowania z naszej strony we wczesnej fazie, ale i daje komfort organizatorom. Pracując od prawie pięciu lat i znając potrzeby specyficznego, e-sportowego rynku jesteśmy w stanie projektować i budować dopasowane sceny szyte na miarę, które uznawane są na świecie za wzór do naśladowania.

IEM to format zawodów sportów elektronicznych. Kilka lat temu wywodząca się z Niemiec firma ESL zdecydowała o organizacji tego wydarzenia w Katowickim Spodku. Od tamtego czasu impreza tak dynamicznie się rozrasta, że każda kolejna edycja odbywa się z jeszcze większym rozmachem – rozbudowane technologicznie sceny, zastosowane najnowsze dostępne na rynku elementy oświetleniowe i multimedialne, integracja live sceny z grą, zaawansowane efekty pirotechniczne; wszystko to po to aby odwiedzający i widzowie śledzący rozgrywki on-line mogli z jeszcze większą przyjemnością obserwować zmagania swoich idoli i najlepszych graczy na świecie.

Rozmach, z jakim organizowane są zawody oraz zainteresowanie publiczności sprawiają, że Katowice mają opinię największej sceny e-gamingowej na świecie. Odbywający się w Polsce turniej rozrósł się do takich rozmiarów, że w tym roku organizatorzy postanowili rozdzielić ją na dwa weekendy. W pierwszy (25–26 luty) mogliśmy zobaczyć finały rozgrywek popularnej gry League of Legends. W drugi weekend IEM (3–5 marca) miały miejsce turnieje Counter-Strike: Global Offensive i StarCrafta II oraz targi IEM EXPO w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK), gdzie konkurowano ponadto w Heroes of the Storm, Cross Fire, a także rozegrane zostały Finały Pucharu Polski Cybersport.

Relacja z otwarcia IEM Katowice 2017: https://www.youtube.com/watch?v=FbjeX-an4bg

 

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found